[BANKA] Hangi Bankadan Hesap Açılır? Garanti One mı? Enpara mı?

 

Öncelikle unutulmaması gerekir ki her banka sizden para kazanmaya odaklanmıştır. Kredi kartı olsun banka kartı olsun her ikisinde de bankalar sizden para kazanmak için vardır. Bu unutulmamalıdır!

Artık çevremizde 18 yaşını geçmiş her bireyin ilk işi banka kartı çıkartmak. Bunların en büyük nedeni üniversite hayatına başlaması ve ailesinden para gelecek olmasıdır. Günümüzde bankalar 25 yaş altı gençlere ve öğrenci banka kartlarına bir çok avantaj getirmiştir.

Garanti One, Enpara ve Yapı Kredi Nova bunlar arasından en bilindikleri diyebiliriz. Diğer bankalar bir çok işlemden ücret aldığı için ekonominize en yarar sağlayacak bankalar arasında en iyi bu 3 banka isteklerinizi karşılayacak diyebiliriz.

Fakat Yapı Kredi Nova, artık EFT’den ücret alacağını açıkladı. Bu yüzden Yapıkredi Nova’yı da bu listeden silebiliriz.

Şimdi gelelim asıl soruya…

Enpara mı Garanti One mı?

İki banka kartının da bir çok avantajı var. İndirimleri olsun, Eft ve Havale’den ücret almamaları olsun…

Garanti One sağladığı avantajları sadece 25 altı gençlere sağladığı için bu noktada bizden eksi puan alıyor. Çünkü bir çok üniversiteli gence ailesi para gönderdiği ve bu para gönderiminden ücret aldığı için avantajlardan yararlanamayabilirsiniz. Bu nedenle Öğrenci iseniz ve ailenizden para geliyor ise Garanti One’ın size sağlayacağı çok bir fayda yok.

Bu yüzden üniversitelilerin ve kaç yaşında olursa olsun tüm herkesin en çok tercih etmesi gereken kart Enpara olması gerektiğini düşünüyoruz. Çünkü sağladığı kredi avantajları para gönderiminden ücret talep etmemesi ve bu yaptıklarını yaş olarak sınırlandırmaması Enpara’yı tercih etmeniz için gerekli nedenler arasında.

Şimdi hemen Enpara’nın internet sitesine girin ve kaydınızı oluşturun. Onlar dilediğiniz zamanda dilediğiniz yere gelecekler.

Bu arada Kredi Kartı olarak Enkart’ı çıkaran Enpara, kredi kartı kullanım ücreti almayarak ve bunun üstüne üstük her yıl Enkartı kullanan kişilere 200 tl vereceğini açıklayarak gönlümüzde taht kurdu. Kredi kartı için de EnKart’ı kullanmanızı öneririz.

Yorumla!