Bedelli askerliği beklemeli miyim yoksa kısa dönem mi yapmalıyım? | Arada Kaldım: Sorunu Sor, Yanıtını Al!

Bedelli askerliği beklemeli miyim yoksa kısa dönem mi yapmalıyım?

2

Merhaba arkadaşlar,

2018 itibari ile seçimler de öne alınmışken bedelli askerlik çıkacak mı soruları gündeme geldi. Siz nasıl bakıyorsunuz bedelli askerlik doğru mu? Bedelli askerlik çıkar mı? Sizce beklemeli miyim kısa dönem mi yapmalıyım.

Çıkarsa da sizce bedelli askerlik kaç TL olur? Kaç para olduğu da çok önemli…

Şimdiden teşekkürler.0
memleket_sevdalisi (anonim)

Bedelli mi? Bedel böyle ödenmez, onun adı paralı askerliktir. Çıkar mı bilmiyorum, tek bildiğim çıkarsa benden oy moy alamayacakları.

0

Selam, ben çıkacağını düşünüyorum ve bekliyorum. Buradaki arkadaşa da katılmıyorum. Ben 6 ayımı dağ taş selamlamak için harcayamam ve bunun için okumadım. Umarım bedelli askerlik çıkar.

0
Nurullah Taşkır (anonim)

Seçimlere iki aydan az bir süre kala bedelli askerlik gündeme gelse de Başbakan ve Başbakan yardımcısının yapmış olduğu açıklamalarda kısaca çıkarabileceğimiz anlam şu an için hükümetin bedelli askerlik ile ilgili bir çalışmasının olmadığı yönünde. Ülkemizde çok sayıda bedelli askerlik bekleyen 20 yaş üstü insan olduğunu da söyleyelim.

Bedelli askerlik en son 18 bin lira çıkarılmıştı. 1 Ocak 2015 tarihinde 28 yaşından gün almış olan ya da 31 Aralık 2014 tarihi itibariyle 27 yaşını doldurmuş olan yaklaşık 600.000 kişiden fazlası bedelli askerlikten faydalanmış ve bu görevi yerine getirmişti.

0

20.000 bin falan olur ve çıkar. Öyle düşünüyorum.

0

6 aylık askerlik için o kadar para vermek bana saçmalık geliyor. 12 ay askerlik ile 6 aylık askerliğin bedelli askerlik fiyatının aynı olması ayrı bir saçmalık zaten. Ben olsam yapar gelirdim.

0

yapacağın 6 ay askerlik git yap 🙂 paranda cebinde kalsın sana bir değişiklik olsun 🙂 sana katacağı çok fazla şey var… ömründe son 3 gün deseler 1 gününü askerlikte geçirmek isterdim:))

0

Daha gençsin bekle biraz daha…Cevabınızı yazın...