Hangi telefonu almalıyım? One Plus 6 mı? Xiaomi Mi 8 mi? [Çözüldü] | Arada Kaldım: Sorunu Sor, Yanıtını Al!

Hangi telefonu almalıyım? One Plus 6 mı? Xiaomi Mi 8 mi?

Çözüldü811 GörüntülemeElektronik / Teknolojihangi-telefon-daha-iyi mi-7 one-plus oneplus oneplus-6
0
Can Baştuğ (anonim) uğur şanlı soruyu düzenledi
Kapandı%s kapandı, yeni yanıtlar kabul edilemez.

One Plus 6 ile Xiaomi Mi 8 arasında kaldım. Hangisini almalıyım. İki markayı da çok övüyorlar.
Genel anlamda hangisini almak daha mantıklı?0

Bir OnePlus hayranı olarak bu konuya hevesle yorum yapacağım. Amerika’da yaşadığım dönemde OnePlus 1 ile bu serüvene başladım. Tamamen premiumdu, davetiyeyle satmışlardı hatta. Sonrasında ise tüm modellerini ve firmayı çok yakından takip ettim. Ciddi anlamda abartı olacak ancak belkide kullanan ilk Türk’üm diyebilirim. Çıktığı 2. gün sipariş etmiştim.

Her neyse, daha sonrasında gerek forumlarında gerek sosyal medyalarında tüm modellerine bakarken, emektarım OnePlus 1’im 3-4 metre düşüşünden sonra camı paramparça oldu. O dönemde de Türkiye’de yaşadığım için parçadır vs. alamadım. Tabi şimdi çoğu yer satmaya başlamış, ne mutlu sizlere diyebilirim.

Parçalanmasından sonra kağıt üzerinde 2-3 gömlek üstün Xioami Mi5 aldım. Aynı segment, aynı rekabet ürünü. Ancak inanın bana “hiçbir şekilde” OnePlus 1’imin yerini tutmadı. Kötü müydü? Hayır… Ancak OnePlus markasının ne kalite anlamında ne işletim sistemi anlamında ne de premiumluk anlamında yanından, yakınından geçemez.

Şimdilerde ise OnePlus 5 kullanırken (satıp, OnePlus 6’yı beklesem de) ne kadar doğru bir hamle yaptığımı gördüm. Bozana kadar OnePlus diyorum, umarım hiçbir şekilde çizgilerini bozmazlar.

“Türkiye’de” Xioami’nin çok şişirildiğini düşünmediğimi de inkar edemem. Hemen kızmayın, sadece tavsiyem bir kez de olsa OnePlus kullanın…

Umarım yardımcı olabilmişimdir… Teknik detaylara girip boğmak istemem, aynı şeyler hemen hemen.

0
Davut Aksaç (anonim)

Xioami’nin android sürümü çok güzel ve akıcı hiç onepls kullanmadım ama o da gzldir hepsi aynı ya zaten bu top modellerin

0
Öylesinebiri (anonim)

Oneplus ın telefonları dünyada ses getirmeye başladı. Kamerası her yeni telefonlarında çok daha iyi yapıyorlar ve amiral gemilerde Oneplus ın kamerası hep önde oluyor. Genel anlamda OnePlus tek telefon üretiyorlar ve tam üretiyorlar. Xiaomi Mi 7 de kuşkusuz çok iyidir fakat OnePlus almanı öneririm.

0

Oneplus mı Xiaomi mi sorusu şu sıralar gündemde olan soru.

İki telefon markasının da artı yönleri çok fazla.

Fakat bence kusursuza çok yakın olan Oneplus’ı tercih etmeni öneririm.

Fakat aklında bulunsun iki telefonu da aldığında pişman olmazsın.

Tasarım odaklı düşün. Hangisinin tasarımı daha iyi? Ona göre kararını ver.

İki telefonda uçuyor zatenç

0
Can Baştuğ (anonim)

Mert Bey çok teşekkürler OnePlus 6’yı bekliyorum onu alacağım.