İthalatçı Garantili mi Normal Garantili mi? | Arada Kaldım: Sorunu Sor, Yanıtını Al!

İthalatçı Garantili mi Normal Garantili mi?

0
Abdullah Yıldız (anonim)

Merhabalar,

Kendime cep telefonu alacağım ancak ithalatçı garantisi nedir bilmiyorum sizce normal garanti mi ithalatçı garantili mi almalıyım?

İthalatçı garanti ve normal garanti farkları nelerdir?

Sağolun…0

Selam,

İthalatçı garantisi özel bir firmanın sattığı/satın aldığınız telefon için sunduğu garanti hizmetidir. Örneğin KVK, GENPA ya da aldığınız telefonun markasının sunduğu resmii garanti hizmeti o telefon için söz konusu değildir.

İthalatçı garantiyi sunan firma kimse onu biraz araştırmak, şikayetlerini incelemek mantıklı bir hareket olacaktır.

Bazı telefonlar (Xioami, OnePlus gibi) Türkiye’de garantisi olmadığı için bu firmalar özel garanti hizmeti sunmakta. Yurt dışından alınmış bilindik markalar da bunlara dahil.

Umarım yardımcı olabilmişimdir.

0

İthalat garantili telefonlar özel bir firmanın güvencesi altında oluyor. Normal garanti ile çok bir fark yok bana kalırsa. Ben son 3 telefonumu ithalatçı garantili aldım ve gönderdiğimde garantiye herhangi bir sıkıntı çıkarmadılar. Özellikle Delta ithalat garantisinde alırsanız çok daha güvenilir. Normal garanti ile arasında çok bir fark yok güvenle (hepsibıurada özellikle) alışverişinizi yapabilirsiniz.

0

Normal garanti sanki bir halta yarıyor. İkisi de aynı bok. Her türlü paralarını istiyorlar. Kaybeden yine biz oluyoruz. Siz en iyisi ucuz olan ithalatçi garantili alın paranızdan olmayın.Cevabınızı yazın...