[MODA] 2018 Gelinlik Modası / Gelinlik Modelleri

 

Artık evlenmek için birçok çiftin yaz mevsimini beklediğini biliyoruz. Şayet siz de bu yakınlarda evlenmeyi planlıyorsanız gelinlik bakıyor olmalısınız. O halde içeriye buyurun ve yeni gelinlik trendlerini hep birlikte inceleyelim.

Her genç kadının hayallerini süsleyen bir gelinlik stili olduğu gibi her senenin de gelen yeni gelinlik trendleri var mutlaka. Gelinliklerin karakteristik özelliklerini incelediğimizde belki form açısından çok değişmiyorlar ama doku ve aksesuar anlamında kesinlikle değiştiklerini görüyoruz.

Gelinlik formları konusunda; balık model, prenses formlu, A formda, kısa, balo formda, drama etek stilinde, dar, asimetrik etekli ya da nostaljik kesimlere sahip olan bir çok gelinlik modelini her zaman moda evlerinin vitrinlerinde zengin bir ürün yelpazesi şeklinde bulabilirsiniz.

Şimdi biz bu sezon ön plana çıkan gelinlik modellerini ana hatlarıyla inceleyelim. Geride bıraktığımız senelerde maksimum ışıltılı, taşlarla kaplı, simli, işlemeli gelinliklerin ön planda olduğunu hepimiz biliyoruz. Oysaki yeni dönemde romantik, asil ve elegan tavırlı gelinlik modelleri gün yüzüne çıkmış durumda. Doku olaraksa bol işlemeli gelinliklerde; klasik dantel dokuları, Fransız dantel işlemeleri ve 3 boyutlu HD görsellere sahip aplike işlemeleri yer alıyor. Çoğunlukla da aplikeli çiçek /yaprak detayları bu yaz gelinlikleri sarmış durumda.

Ama siz sene trendlerini bir yana bırakarak ille de işleme diyorsanız taşlı, incili, sawarowskyli ya da payetli ve gösterişli gelinlik modellerini her zaman alternatif olarak moda evlerinde bulabilirsiniz.

Gelelim gelinliklerin etek uçları konusuna. Bu sezon gelinliklerin etek kısımlarında bol hareketli dramatik volan detayları görüyoruz. Bu konuda darama şeklinde adlandırılan ve etek kısımlarında yere kadar kat kat inen şifon ya da organze tül volanlar göz dolduruyor. Yine etek uçlarındaki dantel katmanları da romantik tavırlı gelin adaylarının seçeneklerinden olabilir.

Tüm bunlara rağmen 100 farklı genç kıza ‘hangi gelinlik modelini tercih etmek istersin’ diye sorduğunuzda %80’ine yakın bir kısmı size ‘elbette ki prenses modelini’ diye cevap verecektir. Bu anlamda da prenses model gelinlikler her zaman gelinlikler arasında en çok tercih edilenler olmakta. Bu yüzden her yıl modacılar prenses gelinlik modellerine ağırlık veriyor. Bu yıl ise belden aşağı maksi volümlerle inen prenses gelinlik modelleri sade tüllerle ya da maksimum dantellerle kaplı.

Bu sezon yıl gelinlikler konusunda sırta alınan pelerinlerin çok moda olduğunu da belirtmek isteriz. Kısacası duvakların yerini pelerinler almış durumda. Bu yüzden gelinliğinizin tamamlayıcısı olarak kısa ya da uzun dilediğiniz boyutta pelerin seçebilirsiniz.

Bunlara ek olarak eğer sade bir zevke sahip olan gelin adaylarındansanız, sade gelinliklerde bu sezon iri fiyonk detaylarının çok trend olduğunu belirtelim. Öte yandan uçlarda yaşayan marjinal bir gelin adayıysanız, sene trendi olan transparan pencerelere sahip gelinlik modelleri de seçenekleriniz arasında yer alabilir.

Yorumla!