[OUTDOOR] Kamp İçin Olmazsa Olmazlar!

 

Öncelikle kampa gitmeden önce almanız gerekenleri listelemeden önce bu yazımızı okurken not almayı kesinlikle unutmayın! Çünkü kamp alanına gittiğinizde, büyük bir sürprizle karşılaşmanızı istemeyiz.

Kamp sezonu açıldığı için “Kampa giderken yanımıza ne almalıyız?” sorularının arttığını gördük biz de sizler için hem deneyimlerimiz hem de araştırmalarımız sonucunda harika bir liste hazırladık.

(Liste içerisinde Çadır-Yatak vb zaten aklınızda olanları listelemedik. Aklınıza gelmeyip de, çok ihtiyacınız olacak ürünleri listelemeye çalıştık)

 

1)El Feneri / Kablosuz Lamba

Baş başa romantik bir kamp yapacaksanız eğer, ateşin ışığı size yetebilir fakat diğer durumlarda durum çokta romantik olmayabiliyor.

Kampa gitmeden önce birden fazla fener götürmenizi öneririz. Çünkü hava karardığında durum gerçekten çok korkutucu olabiliyor.

 

2-Battaniye/Uyku Tulumu

Kampa gittiğiniz dönemde hava ne kadar sıcak olursa olsun geceleri hava sıcaklığı büyük ölçüde düşebiliyor.

Siz yanınıza uzun kollu giyecek ve battaniye tarzı sizi sıcak tutacak gereçler almayı unutmayın, yoksa kötü bir kamp deneyimi sizleri bekliyor olacaktır.

3-Konserve Yiyecekler

Yiyecek stoğunuz fazla olabilir, fakat unutmayın ki doğal yaşamın içindesiniz ve karıncalar sizin yiyeceklerinize dadanabilirler. Bunun için Konserve yiyecekleri tercih etmenizi öneririz. Hem kamp için taşınması kolay hem de yemesi kolay.

 

4-Çakı/Bıçak

Kamp alanında belki de en çok ihtiyacınız olacak gereç “bıçak” olabilir. Çünkü doğadasınız ve içinizde hep bir şeyler yaratma içgüdüsü oluşacağı için bıçak yaratıcılığınızın en önemli aracı olabilir.

 

5-Çakmak/Kibrit

Sigara kullanıyorsanız zaten bende var diyebilirsiniz fakat unutmayın çakmak çok çabuk kaybolur ve bulması neredeyse imkansızdır. Çakmak almayı unutmayın sizlerin, ateşi tekrar keşfetmenizi istemeyiz çünkü bu biraz zamanınızı alabilir.

Diğer gereçler; Kağıt havlu, ıslak mendil, termos, bardak, çay-kahve, yedek pil, mat

Sizler için kampta unutabileceğiniz en önemli gereçleri sıraladık.

 

Lütfen yanınıza çöp poşeti almayı unutmayın. Doğamızın kirletmemeye özen gösterin. Klasik tuvalet atasözündeki gibi “Görmek istediğiniz gibi bırakın!”

Yorumla!