[KOZMETİK] 2018‘in Çılgın Trendi; Neon Makyaj Modası

 

Kadın, kadın olalı; toprağın tozundan, kömürün isinden yararlanarak ilk çağlardan beridir makyajını doğal yollardan yapmayı başarmış olan bir varlıktır. Ama 2018 yaz sezonunda öyle bir makyaj trendi geliyor ki belki de şimdiye kadar gelmiş geçmiş olan en çılgın makyaj trendi diyebiliriz. Bu trendin adıysa neon makyaj trendi. Neon makyaj trendi, gerek beyaz tenli, gerekse de esmer tenli kadınlara çok yakışacak olan ve her yüzde patlatacak olan bir trend. Ama kabul etmeliyiz ki özellikle esmer tenli kadınların yüzünde çok daha fazla ön plana çıkacak olan bir uygulama.

 

Öncelikle neon makyaj stilinde renk kısıtlaması yok. Hatta birbirine kontrast renkleri bile olanca özgürlüğünüzle kullanabilirsiniz. Yeter ki seçtiğiniz renkler; parlak, neon, patlak ve floresan tonlarda olsun…

 

İşte neon makyaj trendinde en çok kullanılan renkler; neon oranjlar, parlak çingene pembesi, leylak renkleri, ultraviolet, güneş sarısı, turkuaz, göbek mavisi, mint yeşili, su yeşili, saks mavi, leklak pembesi, kan kırmızısı, elma şekeri kırmızısı, patlak mor gibi renkler.

 

 

Bununda ötesinde bu parlak renkleri; dilerseniz göz farı, dudak ruju, kirpik rimeli şeklinde aynı anda yüzünüzün farklı noktalarında kullanabilirsiniz. Dilerseniz de bu renk patlamasını yüzünüzün tek bir noktasında vurgulayarak da kullanabilirsiniz.

 

Örneğin gözlerinize sakin renklerde bir far sürerek, üzerine neon renkte bir göz farı geçerekeyeliner çizgisiyle makyajınızda patlama yaratabilirsiniz. Hatta bu senenin ‘gradyen dudak boyama’trendine uyarak alt dudağınızı farklı bir neon renge, üst dudağınızı da farklı bir tonda boyayabilirsiniz. Yine tüm bunlara ek olarak göz kapağınızda adeta gök kuşağı tadında art arda 3 – 4 – 5 farklı tonda göz farını aynı anda kullanabilirsiniz. Gördüğünüz gibi neon makyaj stilinde sınırlama yok.

 

Gelelim allıklara… Belki inanmayacaksınız ama bu sezon allıklar bile metalik ve neon tonlarda. ‘Aaa bu kadarı da fazla’ demeyin sakın… Yüzde yaşanan bu kadar ışıltının ve patlamanın ardından sakin bir allık sürmek de beklenemezdi zaten. Bu yüzden bu tarz bir makyaj yaptığınızda metalik allıklardan yararlanmayı da unutmayın sakın… Diğer taraftan bu ilginç ve sıra dışı makyajı yine neon renklerdeki ojelerinizle de tamamlamayı ihmal etmeyin.

 

Bu ilginç ve güzel makyajkombinasyonunun ardından karanlık bir yerlere giderek de ’ harika bir neon makyajı selfisi’ çektirmeyi sakın ha sakın unutmayın diyoruz. Zira neon makyajı gündüz ilgi çektiği kadar gece karanlık mekanlarda daha da etkili ve ilgi çekici bir hale geliyor bilesiniz.

 

 

 

Yorumla!