[KOZMETİK] Kalıcı Makyaj Nedir? Nasıl Yapılır?

 

Yaz gelince kadınlar için makyaj yapmak,daha da ötesinde yaptığınız makyajı uzun saatler yüzünüzde korumak tam bir faciaya dönüşebiliyor. Zira güneşin yansıttığı kavurucu sıcaklık, nem, ter gibi etkenler buna izin vermiyor. Öte yandan tatil beldelerinde, plajlarda ya da denizde daha güzel görünmek için her an makyaj yapmak ve tazelemek mümkün olmuyor. Bu anlamda da kadınların her yaz sezonu öncesi başvurduğu nimetlerden biri kalıcı makyaj uygulamaları oluyor.

 

Kalıcı makyaj, cildinizin renk tonuna göre uygun pigmentler seçilerek deri altına enjekte edilerek yapılıyor. Eğer 7/24 makyajlı görünmek istiyorsanız, kalıcı makyaj uygulamasından yararlanabilirsiniz. Ayrıca şeftali tonlarında, pembe tonlarında ya da kırmızı tonlarında renkleri seçerekdilediğiniz tonlarda kalıcı makyaj yaptırabilir ve istediğiniz zaman üzerine yine farklı renklerde uygulayabilirsiniz.

 

Örneğin kaşlarınızın şekilsiz olduğunu ya da yüz ifadenize uygun olmadığını düşünüyorsanız, kalıcı kaş makyajı yaptırabilirsiniz. Zira kaşlar, yüzün en yüksek noktasında duran ve ifadeyi maksimum dozda etkileyen bölümdür. Yüzünüz için uygun pigment seçilerek kalıcı makyaj uygulama kalem cihazıyla bu işlem uygulanır. Kalıcı kaş doldurma işlemi, 2hafta sonraki son dokunuşlarla tamamlanmış olur. Bu aşamada son olarak renk tonu kombinasyonu kontrol edilir ve kaşın kalıcılığı sabitlenir.  Kalıcı kaş makyajı 3 – 6 – 9 aya kadar kalıcı olabilmektedir. Ama bu konu için hazırlanmış olan balm ürünleriyle kalıcı makyaj süresini arttırabilirsiniz.

 

 

Dudaklara gelecek olursak kalıcı makyaj konusunda dudaklarınıza en yakın doğal tonlardaki renkler tercih konusu olabileceği gibi senenin trendi olan ruj rengindeki seçenekleri de yaptırabilirsiniz. Bu konuda da en çok doğala kayan nüde ruj renk tonları tercih edilmekte…

 

Gözlerde yer alan dolgun ve kalıcı bir eyelinerçizgisi ise kadınların derinlemesine ve etkileyici bakışlara sahip olması açısından olmazsa olmazlardandır. Üstelik makyaj konusunda kadınlar olarak hepimiz gözlerimize eyeliner çekmekte zorlanırız. Zira bu esnada ellerimizi titretmeden her iki göze de simetrik bir şekilde eyeliner çizgisi çekebilmek neredeyse mümkün olmamakta.

Bize soracak olursanız tam da bu yüzden kalıcı makyaj, eyeliner konusunda bulunmaz bir nimettir. Kalıcı makyaj uygulamasında eyeliner çizgisine kirpik dibinden başlanır. İnce- kalın- uzun ya da kısa formda istenen şekillerde yaptırılabilir. Kalıcı makyaj yaptırırken gözleriniz için dilediğiniz renkte eyeliner çizgisi rengi seçebilirsiniz. Elbette ki bu konuda bayanların ilk tercihi genellikle siyah ya da kahverengiden yana olmakta. Öte yandan kalıcı makyaj yaptırırken seçtiğiniz güzellik merkezini uygulama ve hijyen şartları konusunda mutlaka önceden araştırmanızı öneririz.

 

Yorumla!