[KOZMETİK] Sarı Lekelere Elveda! Tırnak Nasıl Beyazlatılır?

 

Kadınlar çok uzun süre oje kullandığından dolayı tırnaklarda sararmalar görünmektedir. Bu görüntü çoğu kadın tarafından istenmeyen görüntü olarak bilinir. Tırnak bakımında özelliklede tırnakları beyazlatma konusunda birçok yöntem mevcuttur. Şimdi gelin tırnak beyazlatma yöntemleri hakkında bilgiler verelim…

 

Diş Macunu Kullanın

Sararmış olan tırnaklar için ilk olarak beyazlatıcı diş macunlarını önerebiliriz. Kullanımı ise beyazlatıcı diş macununu tırnakların üzerine baskı uygulamadan sürünüz ve 2-3 dakika kadar bekleyin. Hemen ardından tırnaklarınızı bol su ile durulayınız. Bu işlemi sürekli olarak yaptığınız da zaman içerisinde farkı sizlerde göreceksiniz.

 

Limon Suyu ve Karbonat Kullanın

Tırnakların beyazlaması konusunda bir diğer yöntem ise limon suyu ve karbonatı karıştırarak macun haline getirmektir. Macun haline getirmiş olduğunuz karbonat ve limon suyunu yumuşak kıllara sahip olan kullanmadığınız bir diş fırçası ile tırnaklarınıza uygulayınız. Eğer yeterli olmazsa tekrar üzerine biraz daha uygulayabilirsiniz. Bunu bir süre uygulayınız ve zaman içerisinde beyazlamanın olduğunu göreceksiniz. Burada dikkat edilmesi gereken bir nokta ise tırnak kenarlarında yaralar var ise dikkatli olmanızdır. Sürmüş olduğunuz macunun içinde bulunan limon, tırnağın kenarında bulunan yarayı yakabilir ve biraz canınız acıyabilir.

 

Karbonat ve Oksijenli Sudan Macun Yapın

Karbonat ve oksijenli suyu macun kıvamına gelene kadar iyice karıştırın. Macun iyice kıvamını aldıktan sonra tırnaklarınızın yüzeyini kaplayacak şekilde sürün. Sürmüş olduğunuzun macunun tırnaklarınızda en az 3 dakika kadar beklettikten hemen sonra tırnaklarınızı bol su ile durulayınız. Bunun sonucunda da tırnaklarda beyazlamalar olduğunu göreceksiniz.

 

 

Tırnak Beyazlatıcı Kalem Kullanın

Bu konuda kozmetik firmaları kadınların şikâyetlerinden yola çıkarak tırnakları beyazlatmak için kalemler üretmiştir. Kozmetik mağazaları ve eczanelerden bu beyazlatıcı kalemlerden alarak tırnaklarınıza uygulayabilirsiniz.

 

Tırnaklarınızın Beyaz Kalması İçin Oje Bazı Kullanın

Tırnakların çok çabuk bir şekilde sararmasının başında oje kullanımı gelmektedir. Hele ki sürekli oje kullanılıyorsa eğer tırnakların sararması çok normaldir. Sürmüş olduğunuz ojeler tırnak yüzeyini kapatarak hava ile olan ulaşımını keser ve tırnakların hava almasını engeller. Bunun sonucunda da nefes almayan tırnaklar zaman içerisinde sararmaya başlayacaktır. Oje kullanmaktan vazgeçemiyorsanız eğer ve tırnaklarınızın sararmasını istemiyorsanız oje kullanmadan hemen önce tırnağınıza oje bazı sürerek bu sararmaları en az seviyeye indirme imkânınız vardır. Bununla birlikte ayrıca ellerinize ve tırnaklarınıza günlük hayatta nemlendirici krem ve benzeri faydalı kremleri sürmeye özen gösteriniz.

 

 

Yorumla!