[MESLEK / SINAV] Banka Personel Sınavları

 

Bankalar her geçen gün ekonomiye ve istihdama biraz daha hakim oluyor. Açılan her şube ve pilot merkezde yeni bir eleman ihtiyacı doğuyor. Ancak bankaların genellikle en sık ihtiyaç duydukları personeller şube gişelerine ve çağrı merkezlerine istihdam ediliyor. Çünkü bu noktalarda çalışan binlerce genç genellikle bu işleri geçici olarak görüyor ve daha iyi bir pozisyonda çıkabiliyor. Bu nedenle bu pozisyonlar için bankalar sürekli olarak eleman alımına giriyor. Banka personel alımı için genellikle şu adımlar uygulanıyor,

 

  • Kâğıt üzerinde ya da elektronik ortamda gerçekleştirilen, genellikle hız ve aritmetiğe dayalı sınav,
  • Yazılı sınavdan geçmiş adayların mülakat görüşmeleri. Bu görüşmeler genellikle 2 adımda gerçekleştiriliyor,
  • Alımın onay verilen adaylara maaş teklifi,

 

İşte 2018 yılı içinde alım yapacak bazı bankalar.

 

TEB Personel Alımı

 

En çok personel alan bankalardan bir tanesi de gelişmekte olan Türk Ekonomi Bankası’dır. TEB hem Eskişehir hem de İstanbul’daki çağrı merkezlerine yarı ve tam zamanlı müşteri temsilcileri almaya hazırlanıyor. Bu alanlara işe alım sitelerinden başvuru yapmak mümkün. Bu alanda çalışacak olan kişilere servis, maaşa ek satış primi ve yemek imkanı da sağlanıyor.

Yapı Kredi Gişe Asistanı Alımı

 

Yapı Kredi Bankası da açılan yeni şubeleri için hem İstanbul hem de Türkiye’nin farklı il ve ilçelerine personel almaya hazırlanıyor. Bu başvuruları takip etmek için kariyet.net ya da bankanın resmi web sayfasını ziyaret etmek mümkün. Bu alanda çalışacak olan kişiler için ayrıca yemek kartı ve maaşa ek prim de veriliyor.

 

Aktif Satış Temsilcisi

Hemen hemen tüm bankalar bu alana personel almaya hazırlanıyor. Özellikle QNB Finansbank, Yapı Kredi Bankası, TEB, Akbank ve Vakıfbank aktif satış temsilcisi açığını henüz kapatamamış bankalardan. Aktif satış temsilcisine insanların önyargı ile bakıyor olması aslında bir noktada çalışan kişinin sürekli olarak dışarda olmasından kaynaklanıyor. Ancak bir miktar pazarlama yeteneği olan kişiler bu alanda büyük başarı gösterebiliyorlar. Ayrıca maaşa ek olarak verilen prim tutarları da çalışanları son derece memnun ediyor.

 

 

Yorumla!