[MODA] Cat Eye Gözlük Modası Geliyor!

 

2018 Yazında Slimfit Gözlük Modası Geliyor

Gökyüzünde parıl parıl ışıldayan güneşi her gördüğümüz yeni yaz sezonunda kapısını aşındırdığımız ilk adresler optik mağazaları olur. Olur olmasına peki ama gözlük alırken ilk dikkat edeceğimiz unsurlar ne olmalı? Elbette yeni gözlük trendlerine göre gözlük seçmek ve  yüzümüze uyan ürünleri bulmak…

Peki ama 2018 yaz sezonunda hangi gözlük trend ya da hangisi out? Bu sorunun cevabını bilmeden güneş gözlüğü alış verişi yaptığınızda demode bir kişilik olabilirsiniz. Kısacası herkes sahil ve plajlarda, cadde ve sokaklarda senenin hiti gözlüklerle dolaşırken siz modası geçmiş bir gözlükle çağ dışı kalarak saklanacak yer arayabilirsiniz. Ya da bir gözlük gurusu olarak yüzünüze en çok akışan trend gözlük modellerinden seçebilirsiniz. İlk şıktaki duruma düşmek istemiyorsanız gelin 2018 gözlük trendleri ne hep birlikte bir göz atalım.

Gözlükler her sene bir büyüyor, bir küçülüyor, camları aynalanıyor ya da ortalarına köprüler konduruluveriyor. Bu yaz sezonunda da ‘round’ yani yuvarlak güneş gözlüğü modellerinin yanı sıra kedigözü gözlük trendi harika bir retro yaparak bizleri geçmişe dair bir yolculuğa çıkartırken son derece havalı XXS slim fıt gözlük modelleri de şıklığıyla gözleri yakıyor.

Artık modada tarihin tekerrürden ibaret olduğunu hepimiz biliyoruz. Cateye gözlük modelleri; çekik, sivri uçlu tasarımlarıyla yüze hem nostaljik, hem de tarz bir görünüm kazandırıyor. Geçmişte Audrey Hepburn ile özdeşleşmiş olan kedigözü gözlükler,  zaman zaman 50’li 60’lı yıllarda Marllyn Monroe’nun da sıklıkla kullandığı ikonik gözlük modellerindendi. Yeni sezonun kedigözü formundaki cateye gözlük trendini incelediğimizde daha yuvarlak çerçevelere eşlik eden çekik formları görüyoruz. Her yüz ifadesine yakışabilecek olan cateyelerle siz de keskin ve vurucu ifadelere bürünebilirsiniz.

Bunun dışında marjinal biriyseniz şayet, ‘maskeli balodan fırlamışvari’ bir ifade sağlayacak olan son derece dikkat çekici bir stile sahip olan XL formlarda tasarlanmış eğlenceli ve sıra dışı gözlük modelleri de yok değil.

Gelelim senenin hiti tadındaki slimfit gözlük trendine. Sizi adeta Matrix filminin setinden fırlamışçasına bir edaya kavuşturacak olan son derece fütüristik tavırlara sahip slimfit gözlüklerden seçerek de,  gerçek bir trend takipçisi olduğunuzu en güzel şekilde vurgulayabilirsiniz.

 

Yorumla!