[YAŞAM] Ramazan Bayramında Nereye Gidilir? Neler Yapılır?

 

Öncelikle hepinize “aradakaldım” ailesi olarak iyi bayramlar dileriz.

Hepimiz yıl boyunca çalıştık çabaladık ve yılın ilk bayramı Ramazan Bayramı geldi. Şimdi aklımızda o mühim soru “Ramazan Bayramı’nda nereye gitmeyelim ve nasıl değerlendirmeliyim?”

Öncelikle bayram tatilinizde, dinlenebileceğiniz ve fazla enerji harcamayacağınız bir planlama gerçekleştirirseniz tatil sonrasında dinamik ve enerji depolamış bir şekilde gerçek hayatınıza geri dönebilirsiniz. Bu yüzden kesinlikle Ramazan Bayramı’nda çadır, kamp yapma seçeneğini aklınızdan silin. Çünkü 4 günlük tatilinizi eşya taşımak, çadır kurmak ve kendinizi yorarak geçirmeniz çokta mantıklı bir hareket olmayacaktır.

Mesela Ramazan Bayramı tatilinizde şehrinize yakın illerden birisini seçip, arkadaşlarınızla havuzlu bir villa kiralayarak geçirmeniz size ve arkadaşlarınıza pozitif yönden fayda sağlayacaktır ve tatilinizi kusursuz geçirmenizi sağlayacaktır. Bu seçenek size uymadıysa o zaman diğer seçeneklere bakalım.

Maddi durumunuz iyiyse otele gitmenizi öneririz fakat maddi durumunuz iyi değilse bayramda otel fiyatlarının artması ekonominize zarar verebilir.

Bu nedenle otele ayıracağınız bütçeyi Ukrayna, Sırbistan vb ülke paralarının Türk Lirası ile eşdeğer olan ülkeleri seçerek bayram tatilinizi mükemmel geçirebilirsiniz. (Uçak rezervasyonlarınızı şimdiden yaparsanız çok fazla bütçeniz sarsılmayacaktır.)

Bu seçeneğimiz de mi uymadı?

O zaman il dışında yaşayan bir arkadaşınızı arayın ve bayram da ne yapacağını sorun. Eğer ki planı yoksa bayram tatilinde arkadaşınızın yanına giderek hem ekonomik hem de pozitif bir bayram tatili geçirebilirsiniz. Hem arkadaşınızı, hem de kendinizi mutlu etmiş olursunuz.

Bayramda yapılacak çok şey var. Biz sizlere aklınıza gelmeyecek planları hatırlatmaya çalıştıkJ

Umarım hazırladığımız listeyi beğenmişsinizdir.

 

Bayramın ilk günü ailenizi ve sevdiklerinizi ziyaret etmeyi unutmayın. İyi bayramlar.

Yorumla!